Zarząd Fundacji

Szanowni Państwo, z ogromną radością chcielibyśmy poinformować o założeniu i rejestracji
Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”. 

Formalizacja działalności grupy pozwoli nam rozszerzyć działalność oraz umożliwi realizację kolejnych planów oraz celów w efektywniejszy sposób. Promocja szczepień poza mediami społecznościowymi wymaga zinstytucjonalizowanych form działania.

Chcemy zająć się popularyzacją wiedzy na temat szczepień ochronnych (także wśród kadry medycznej) oraz profilaktyki i leczenia chorób – ze szczególnym uwzględnieniem chorób zakaźnych.

Skład zarządu fundacji

Szczepienia – Rozwiewamy Wątpliwości

Anna Rahnama
Prezes Fundacji

Lekarka, studentka bioetyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat zajmuje się problematyką pseudonauki w przestrzeni publicznej i zwalczaniem szkodliwych mitów, w tym mitów dotyczących metod profilaktycznych i szczepień. Propagatorka medycyny opartej na dowodach, w swojej praktyce kieruje się tylko metodami sprawdzonymi naukowo.

Ania Denslow
Wiceprezes

Absolwentka International Business na Anglia Ruskin University w Cambridge.
Na co dzień zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat szczepień. Szczególny nacisk kładzie na media społecznościowe, gdzie pośredniczy w kontaktach środowisk rodzicielskich z lekarskimi.
Doświadczenie zawodowe w placówkach ochrony zdrowia pozwala jej dostrzec i odpowiedzieć na potrzeby przeciętnego pacjenta, który może czuć się zagubiony i niedoinformowany.
W wolnym czasie pasjonuje się czytaniem i analizą badań naukowych, metodologią nauk oraz zjawiskiem fake newsów.

Adam Błażowski
Członek Zarządu

Inżynier, publicysta, popularyzator nauki, w swojej działalności kładzie nacisk na potrzebę tworzenia polityk opartych na dowodach naukowych. W wolnych chwilach pasjonuje się odkrywaniem tego, jak w dobie zmian klimatu pseudonauka przenika do naszego świata i myślenia w dziedzinach tak pozornie odległych jak szczepienia, rolnictwo, medycyna czy energetyka. Ojciec dwóch szczepionych córek.

Emilia Wołos
Członek Zarządu

Studentka prawa i psychologii. Od lat zaangażowana w walkę z pseudonauką i medycyną alternatywną oraz w rozwiewanie mitów związanych z polskim prawem. W Fundacji odpowiada za stronę formalno-prawną. Właścicielka trzech kotów (szczepionych).

Chcemy też podkreślić niezwykle ważną rzecz:

Fundacja, tak jak i grupa Szczepienia - rozwiewamy wątpliwości, to inicjatywy całkowicie oddolne.

Jest to nasza odpowiedź na bardzo ważny społeczny problem, jakim jest nasilająca się działalność przeciwników szczepień ochronnych.

Dziękujemy, że jesteście tu z nami i tworzycie tę społeczność. Z naszej strony możemy obiecać, że będziemy działali coraz intensywniej na rzecz wspólnego celu. Jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze propozycje co do tego, jakich działań oczekujecie i co chcielibyście, żebyśmy robili jako Fundacja.